Samochód to droga maszyna. Może kosztować nawet kilka naszych pensji. Wszystko zależy od tego, w jakim jest stanie technicznym. Generalnie samochód nie jest tani. Jeśli już takową maszynę mamy, chcielibyśmy, aby był odpowiednio zabezpieczony szczególnie wtedy, gdy stoi pod domem „pod chmurką”.

Niewielki garaż na jedno stanowisko

jednostanowiskowa wiata garażowaNie trzeba przecież od razu budować wielkiego garażu z przeznaczeniem na kolejne auto w przyszłości. Taka jednostanowiskowa wiata garażowa doskonale sprawdzi się w każdym przydomowym ogródku. Można do jej budowy wykorzystać niedrogie materiały, a o samym pozwoleniu można zapomnieć. Jeśli taka wiata nie będzie posiadać fundamentu, nie trzeba na nią pozwolenia. Chyba, że ma ona stać blisko innej posesji, wtedy należy zorientować się, co nasz sąsiad o tym myśli. Wiatę można zbudować np. z drewnianych bali, które pokryjemy folią poliwęglanową, lub po prostu plandeką. Można też użyć blachy falistej, aby lepiej odprowadzała deszcz. Ściany mogą być zbudowane z prefabrykatów, płyt, lub innego tego typu materiału, który jest ogólnie dostępny i w miarę niedrogi. Najważniejsze jest miejsce. Jeśli nasze auto ma wjeżdżać spokojnie do takiego garażu, należy postarać się o to, aby dojazd do niego był wygodny (droga bita, płyty, czy kostka brukowa). Wszystko zależy od tego, ile mamy środków na taką inwestycję. Warto zastanowić się także nad oświetleniem drogi dojazdowej, aby spokojnie móc dojechać do naszego garażu, bez zbędnych niespodzianek.

Wiata garażowa – to dobry pomysł na to, aby nasze auto schować przez różnymi warunkami atmosferycznymi. Czy to deszcz, czy też słońce, samochód będzie bezpiecznie schowany w czasie, kiedy nim nie jeździmy. Wiata garażowa doskonale sprawdzi się także na działce, czy w każdym innym miejscu.